Ranking Kancelarii 2023

XXI edycja

 

Ranking Kancelarii Prawniczych

21. edycja jest wyjątkowa między innymi dlatego, że padł kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę kancelarii startujących w konkursie.

Rankingi
PARTNER WSPIERAJĄCY
PSPP_logo_jpg kopia.jpg (undefined)

To był dobry, trudny rok

Tomasz Pietryga

Rekordowa liczba kancelarii wzięła, w tym roku udział w rankingu „Rzeczpospolitej”. Rynek rośnie w siłę, a nasz konkurs razem z nim. Mimo gwałtownych zawirowań na rynku w 2022 r., wywołanych wojną na Ukrainie i perturbacjami, które dotknęły gospodarkę, rynek usług prawniczych pozostaje stabilny i zdaje się odporny na wstrząsy.


 

Ranking w liczbach

 

335

Kancelarii

6 223

Adwokatów / Radców prawnych

9 192

Prawników

Pierwsze miejsca

335 zespołów liczących razem ponad 9 tysięcy prawników, w tym ponad 6 tysięcy adwokatów i radców rywalizowało w klasyfikacji wielkościowej 21. rankingu kancelarii prawniczych.

Rekomendacje

Dwie dywizje liderów na rynku prawniczym. Kategorii, w których rywalizowali nagrodzeni, było tym razem 19. W każdej wyłoniliśmy finalistów – indywidualnie i zespołowo. Z największymi zmierzyli się też ubiegłoroczni liderzy działający w mniejszych kancelariach.

Kancelarie w regionach

Wojna, inflacja, sankcje oraz kryzys energetyczny miały różny wpływ na poszczególne części kraju. Wszędzie jednak problemy te zwiększyły popyt na usługi prawnicze, a w większości przypadków także stawki za nie.

Innowacje

Po raz szósty w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” wzięliśmy pod lupę innowacyjne rozwiązania oraz technologie stosowane przez polskie firmy prawnicze.

Kancelarie według liczby prawników

Liderem kolejny raz jest Dentons. Trzy kolejne kancelarie zamieniły się miejscami: CMS, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Domański Zakrzewski Palinka. Tylko one mają zespoły liczące ponad stu adwokatów i radców.

Ranking „Nowe Prawo”

Ponad 600 tysięcy postępowań w 2022 r. i blisko 38 tys. klientów ma 17 kancelarii, które zgłosiły się do klasyfikacji nowe prawo. Jest ona dedykowana firmom prawniczym, które zajmują się jednym, wiodącym obszarem obsługi prawnej lub też prowadzą postępowania w nowoczesnej formule direct.

POMOC DLA UKRAINY

Zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Polsce

Im dalej od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę, tym trudniej utrzymać poziom bezprecedensowego wsparcia, jakie otrzymują od Polski Ukraińcy. Z tego powodu wyróżnieni przez nas uczestnicy Rankingu Kancelarii Prawnych „Rzeczpospolitej” zasługują na szczególne uznanie.

Wsparcie dla walczącej Ukrainy

Za wsparcie walczącej Ukrainy doceniliśmy kancelarię Kopeć Zaborowski. Wsparła ona inicjatywę grupy hakerskiej SQUAD 303 współpracującej z globalną siecią Anonymus'.

Kancelarie według liczby prawników

W ciągu trzech lat liczba rankingowych prawników skoczyła o ponad 1000 osób.