Ranking „Nowe Prawo”: Profesjonaliści + wąska specjalizacja = sukces

Ponad 600 tysięcy postępowań w 2022 r. i blisko 38 tys. klientów ma 17 kancelarii, które zgłosiły się do klasyfikacji nowe prawo. Jest ona dedykowana firmom prawniczym, które zajmują się jednym, wiodącym obszarem obsługi prawnej lub też prowadzą postępowania w nowoczesnej formule direct.

 

DZIAŁALNOŚĆ WINDYKACYJNA

Najwięcej kancelarii zgłosiło się do kategorii nowe prawo w obszarze windykacja. Z sześciu konkurentów aż połowa ma siedzibę w Łodzi. Jednym z nich jest Link & Przywóski Kancelaria Prawna sp.k.

 
 

DZIAŁALNOŚĆ ODSZKODOWAWCZA

Wśród firm zajmujących się odszkodowaniami od lat liderem jest Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy z Wrocławia. Jak wynika z naszej tabeli, prowadzi ona zarówno pod względem liczby klientów (ponad 8,5 tysiąca), jak i kwoty uzyskanych odszkodowań (ponad 56 mln 760 tys. zł).

 
 

KANCELARIE ŚWIADCZĄCE USŁUGI PRAWNICZE W FORMULE DIRECT

Prawo Direct to obszar, w którym kancelarie stawiają na masowość obsługi. W tym roku do rywalizacji zgłosiły się trzy kancelarie. Po raz pierwszy w tym gronie jest kancelaria restrukturyzacyjna Mikulewicz Ostaszewski z Warszawy, która prowadziła w 2022 r. 154 postępowania, z czego 73 zakończyła.

 
 

OBSŁUGA ROSZCZEŃ FRANKOWICZÓW

W obszarze: obsługa roszczeń frankowiczów drugi raz z rzędu wygrali wrocławianie – kancelaria Bochenek i Wspólnicy. To oni prowadzili w 2022 r. najwięcej postępowań i mieli najliczniejszą grupę klientów.