RK_2018_logo_3.png (undefined)

XVI edycja

Ranking Kancelarii Prawniczych

Na razie nic nie zagraża pozycji największych pol- skich kancelarii prawniczych. Konkurentom trudno jest dogonić zespoły liczące blisko setkę adwokatów i radców. Nie oznacza to jednak, że nie próbują.

Prawnicy na stulecie niepodległości

Tomasz Pietryga

Pamiętam, jak będąc małym chłopcem, wspólnie z babcią oglądałem na czarno-białym telewizorze relacje z procesu zabójców ks.Jerzego Popiełuszki. Jaką straszną czuliśmy niezgodę na to, co się stało, chociaż rozumianą wtedy, ze względu na różnicę wieku, inaczej. Że zrobili to „oni”, a nie pospolici bandyci. Pamiętam, z jaką estymą wymieniane były w domu nazwiska Wende, Olszewski, Piesiewicz, Grabiński. Dla starszych pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych, dla mnie tylko ludzie w czarnych sukniach, próbujący przeciwstawić się wszechpotężnym „im”.


Pierwsze miejsca

Polskie firmy prawnicze są coraz silniejsze, wychodzą za granicę w ślad za swoimi polskimi klientami, którzy często stają się na rynku CEE istotnymi graczami. Ponadto jakość ich usług w niczym nie odbiega od światowego poziomu.

Kancelarie według liczby prawników

Giganci ostrożniej powiększali zespoły

Innowacje

Prawnicy ramię w ramię z psychologami

Rekomendacje

Wyniki jeszcze raz potwierdziły, że środowisko najchętniej głosuje na firmy o ugruntowanej pozycji na rynku oraz nazwiska znane i uznane od lat. Druga rzucająca się w oczy prawidłowość: jeśli kancelaria staje na podium, to można być prawie pewnym, że w tej samej dziedzinie prawa laur zwycięzcy przyozdobi także czoło jej prawnika.

Kancelarie według liczby adwokatów i radców prawnych

Rozwój zespołów w niektórych kancelariach przyhamował, ponieważ mają niższe przychody.

1

140 adwokatów i radców prawnych

2

96 adwokatów i radców prawnych

3

95 adwokatów i radców prawnych

Najważniejsze transakcje

Na polskim rynku coraz częściej dochodzi do transakcji o światowym znaczeniu. Ich obsługa wymaga mobilizacji dużych zespołów prawników.

Już po raz szósty razem z Rankingiem Kancelarii Prawniczych publikujemy zestawienie kluczowych dla polskiego rynku transakcji. Oczywiście największe umowy zawsze wymagają obsługi prawnej, czasem bardzo ambitnej.

Kancelarie według liczby adwokatów i radców prawnych

Rozwój zespołów w niektórych kancelariach przyhamował, ponieważ mają niższe przychody.

 

Kancelarie według liczby prawników

Giganci ostrożniej powiększali zespoły