logo listy 500

X edycja

Lista 500

Jubileuszowe wydanie „Listy 500 największych firm Rzeczpospolitej” doskonale wpisuje się w historię tego rankingu. Z grubsza rzecz biorąc, znowu odnieśliśmy sukces.

10 lat sukcesów

Paweł Jabłoński

Tegoroczne zestawienie znów jest pełniejsze od poprzedniego. Kolejne duże firmy ujawniły swoje dane. Dodatkowo dynamicznie rosną wyniki i obroty firm. Tak piszemy prawie co roku już od 10 lat. Tylko raz – w 2003 – mieliśmy obiekcje: dynamika gospodarcza i rozwój firm uległy spowolnieniu. Pozostałe edycje były „pełne sukcesu”.


Pierwsze miejsca

W 2007 roku odnotowaliśmy najszybszy wzrost gospodarczy w ostatnich dziesięciu latach. Najbardziej skorzystały na tym największe przedsiębiorstwa – wskazują na to badania koniunktury prowadzone przez GUS, a w całej rozciągłości potwierdza to Lista 500.

Zmiany pozycji na liście

Kolejny rok z rzędu najszybciej rozwijały się przedsiębiorstwa należące do polskiego kapitału prywatnego

1
(402)Pozycja w edycji IX
rankingu
Debiuty

W tym roku wśród 93 debiutantów zaledwie 17 dostało się na listę dzięki poprawie wyników, pozostali – gdyby chcieli – mogliby się na niej znaleźć już w ubiegłym roku.

X Lista 500

Wnikliwa analiza pokazuje, że poprawiają się nie tylko wyniki firm, ale i świadomość ich zarządów, że prowadzenie przejrzystej polityki informacyjnej ma sens. Coraz rzadziej słyszymy, że ktoś nie życzy sobie, by o nim pisać.