Ranking TSL logo

Edycja 2022

Ranking firm TSL

Zarówno w handlu, jaki i logistyce wygrają ci, którzy zaadaptują się do nowej rzeczywistości poprzez wprowadzanie coraz większej ilości rozwiązań technologicznych wspieranych przez sztuczną inteligencję.

Rośnie rola logistyki w handlu detalicznym

Robert Przybylski

Konkurują ze sobą firmy logistyki „ciężkiej”, uznani gracze na rynku, z coraz mocniejszymi start-upami, które specjalizują się w obsłudze e-handlu. – Sektor detaliczny jest od wielu lat przedmiotem zainteresowania firm logistycznych.


Pierwsze miejsca

Zarówno w handlu, jaki i logistyce wygrają ci, którzy zaadaptują się do nowej rzeczywistości poprzez wprowadzanie coraz większej ilości rozwiązań technologicznych wspieranych przez sztuczną inteligencję. Tego typu rozwiązania usprawniają procesy. Rozwiązania technologiczne są bardziej wydajne od manualnej pracy ludzkiej, co przyczynia się do obniżenia kosztu jednostkowego na transakcję lub przesyłkę. Sektor detaliczny jest od wielu lat przedmiotem zainteresowania firm logistycznych. Detaliści chętnie przekazują poszczególne operacje na zewnątrz (nie tylko transport, ale także magazynowanie), bo dzięki temu mogą skupić się na podstawowej działalności. Nie inaczej jest w przypadku e-handlu, który obecnie stanowi ok. 15 proc. sprzedaży detalicznej. W 2021 roku polscy przedsiębiorcy zarejestrowali 13,3 tys. sklepów internetowych, ale w tym samym czasie wykreślili 5,5 tys. Oznacza to, że liczba e-sklepów przekracza 52 tys., choć fak- tyczna skala rynku jest większa, bo wiele firm sprzedaje wyłącznie poprzez platformy sprzedażowe.

Ranking Firm TLS

Konkurują ze sobą firmy logistyki „ciężkiej”, uznani gracze na rynku, z coraz mocniejszymi start-upami, które specjalizują się w obsłudze e-handlu

Ranking firm TLS 2022

Logistyka dla e-handlu stała się koniecznością dla firm logistycznych, a szansą na zaistnienie i rozwój dla start-upów.