Ranking Audytorów logo)

XXI Edycja

Ranking Audytorów

To już XXI edycja Rankingu Audytorów „Rzeczpospolitej”. Liderzy z poprzednich zestawień potwierdzili swoją mocną pozycję: już od czterech lat skład pierwszej dziesiątki się nie zmienia.

PwC utrzymało pierwszą pozycję

Katarzyna Kucharczyk

Zwycięzcy wyłonieni zostali na podstawie nadesłanych ankiet. W zeszłym roku ranking wygrało PwC. Teraz obroniło pozycję lidera. Piotr Wyszogrodzki, partner zarządzający działem audytu PwC Polska, podkreśla, że kluczowe dla branży jest znaczenie etyki w biznesie.


Pierwsze miejsca

Audytorzy mają za sobą bardzo dobry rok. Mimo pandemicznych zawirowań udało im się wypracować łączne przychody przekraczające 4,9 mld zł, czyli o prawie 14 proc. wyższe niż rok wcześniej. Tegoroczny zwycięzca może się pochwalić najwyższymi przychodami z audytu oraz największą liczbą przeprowadzonych w 2021 r.

Ranking Firm Audytorskich Badających Spółki na GPW

Badanie sprawozdań finansowych spółek giełdowych to z jednej strony prestiż, a z drugiej duże wyzwanie. Którzy audytorzy wiodą w tym segmencie prym? W zeszłorocznej edycji rankingu tyle samo punktów zdobyły EY Polska i PwC. W najnowszym zestawieniu wygrywa PwC, a tuż za nim plasuje się EY. Na podium znajduje się też KPMG.

1

PwC

Warszawa
2

EY Polska

Warszawa
3

KPMG

Warszawa
Ranking Firm Audytorskich

Tegoroczny ranking potwierdza prawidłowość, którą obserwujemy już od kilku lat: motorem wzrostu rynku są inne usługi niż badanie sprawozdań finansowych.

1

PwC

Warszawa
2

EY Polska

Warszawa
3

KPMG

Warszawa
Firmy audytorskie według przychodów z audytu

W ubiegłorocznej edycji rankingu tylko PwC przebiło poziom 1 mld zł przychodów. Teraz w tym gronie są też EY i Deloitte.

1

PwC

Warszawa
2

EY Polska

Warszawa
3

KPMG

Warszawa

Ranking Audytorów 2022

Na podium zmieściła się cała wielka czwórka. Powody do zadowolenia mają także audytorzy średniej wielkości.