Fachowcom pracy nie zabraknie

Szanowni Państwo, przed nami 16. już edycja rankingu firm doradztwa podatkowego. Wyniki pokazują, że rok 2021 był dla firm pomyślny. W wielu wypadkach wzrosły nie tylko przychody, ale i zatrudnienie. To potwierdza, że ciągle jest zapotrzebowanie na pomoc ze strony dorad- ców podatkowych. Mówią o tym zresztą szefowie działów podatkowych – stale zmieniające się przepisy powodują, że klienci w coraz większym zakresie potrzebują wsparcia i porad już nie tylko w skomplikowanych sprawach, ale też przy prostych czynnościach.

Anna Wojda

Wzrost zapotrzebowania na porady doradców podatkowych powoduje, że wykonujący ten zawód mogą być spokojni o pracę – w najbliższym czasie jej nie zabraknie. Co więcej, wiele wskazuje, że będzie jej przybywać. Zmiany w przepisach podatkowych powodują, że jeszcze długo podatni- cy będą pytali, co mają zrobić, jaką formę rozliczania się z fiskusem wybrać i jak nie narazić się urzędnikom.

Ostatnie miesiące to czas rewolucji podatkowej. Nigdy chyba jeszcze nie było tak wielu zmian w tak krótkim czasie. A to powoduje, że doradcom podatkowym przybywa stale nowych wyzwań. Niełatwo nadążyć za ciągłymi zmianami, najpierw od stycznia, a teraz, za chwilę, w środku wakacji. Polski Ład jeszcze długo będzie gościł na ustach tak doradców podatkowych, jak i ich klientów.

Nic dziwnego, że firmy poszukują doradców. To ciągle zawód z perspektywami – pozwala się rozwijać i – jeśli wierzyć informacjom z rynku – dobrze zarabiać. Dziękuję Państwu za udział w rankingu, zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim życzę sukcesów w 2022 r.