O kancelarii
Tam, gdzie postęp spotyka się z doświadczeniem i wiedzą, powstają innowacyjne rozwiązania prawne zapewniające naszym klientom usługi na najwyższym poziomie.
W obliczu wyzwań stale zmieniającego się świata nie stoimy w miejscu – robimy pewny krok ku przyszłości.
Nasze niekonwencjonalne rozwiązania są doceniane w polskich i międzynarodowych rankingach, zwłaszcza tych tworzonych na podstawie opinii naszych klientów.
Poznaj Kochański & Partners – firmę prawniczą jutra.
Lista prawników
Nasz zespół pracuje w interdyscyplinarnych zespołach łącząc specjalistyczną wiedzę z nowatorskim, biznesowym podejściem.
Prawnicy razem
Adwokaci / Radcowie prawni
Aplikanci
Inni prawnicy
Rafał Rapala
dr Marek Jeżewski
Dr iur. Michał Będkowski-Kozioł
Paweł Cholewiński
Agata Dziwisz
Aleksander Galos
Anna Gwiazda
Michał König, LL.M.
dr Andrzej Malec
Karolina Marciniszyn
Paweł Mardas
Mateusz Ostrowski
Wojciech Wrochna, LL.M.
Krzysztof Zięba
Dr Jacek Kozikowski, LL.M.
Monika Maćkowska-Morytz
Karol Połosak
Dariusz Dobkowski
Dominika Durchowska, LL.M.
Marek Król
Dr Jakub Krysa
Dr hab. Markiyan Malskyy
Andrzej Pałys
Aleksandra Ryżkowska
Sektory
Działamy w pięciu kluczowych sektorach, w oparciu o trzy filary: technologiczny, regulacyjny oraz postępowań sądowych, co umożliwia nam całościowe spojrzenie na biznes, w którym działają nasi klienci. Wielu z naszych ekspertów ma za sobą praktyczne doświadczenie zdobyte w ramach pełnienia funkcji w działach prawnych podmiotów działających w poszczególnych sektorach.
Technologia, nauka i przemysł
Specjalizujemy się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw z sektora dóbr szybkozbywalnych (FMCG), handlu detalicznego i sektora motoryzacyjnego. Nasze doradztwo w tym zakresie obejmuje w szczególności kontrakty handlowe, reklamę i promocję, kwestie regulacyjne (związane w szczególności ze znakowaniem produktów) oraz wsparcie w zakresie relacji z konsumentami. Nasi prawnicy tworzyli lub współtworzyli podstawy funkcjonowania wielu sieci dystrybucyjnych (w tym sieci franczyzowych i autoryzowanych sieci dealerskich) oraz ramy prawne dla działalności sektora e-commerce.
Rozumiemy, że ogromny postęp techniczny, zwłaszcza w dziedzinie technologii komunikacyjnych, wymaga specjalistycznych usług prawnych. Dlatego pomagamy klientom w prawno-biznesowych aspektach ich przedsięwzięć technologicznych / IT, w tym między innymi w zakresie procesów transformacji cyfrowej firm.
Podsektory:
- FMCG
- Zaawansowana produkcja
- Motoryzacja
- Przemysł farmaceutyczny i ochrona zdrowia
- Prawo hazardowe, gry komputerowe, sport
- Nowe technologie i rynek cyfrowy
- Media
- Lotnictwo
Usługi finansowe
Doradzamy polskim i zagranicznym podmiotom: bankom, klientom korporacyjnym oraz instytucjom finansowym, w szczególności firmom inwestycyjnym, funduszom typu venture capital / private equity, towarzystwom ubezpieczeniowym i domom maklerskim. Obsługujemy transakcje zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym.
Nasze wsparcie obejmuje doradztwo prawne w takich obszarach jak bieżąca działalność instytucji finansowych, strukturyzowanie transakcji, finansowanie projektów, finansowanie nabycia spółek oraz aktywów, leasing, finansowanie nieruchomości, kredyty konsorcjalne, restrukturyzacja i upadłość podmiotów gospodarczych, oferty papierów dłużnych, akcji i instrumentów pochodnych. Reprezentujemy również klientów w kontaktach z organami nadzoru finansowego we wszelkich sprawach związanych z ich działalnością oraz realizowanymi projektami. Świadczymy kompleksowe doradztwo transakcyjne oraz regulacyjne na rzecz wszystkich uczestników rynku kapitałowego, w tym zarówno spółek publicznych, podmiotów zamierzających przeprowadzić ofertę publiczną akcji czy obligacji, jak i profesjonalnych uczestników rynku (domy maklerskie, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, alternatywne spółki inwestycyjne).
Podsektory:
- Private equity
- Project finance
- Restrukturyzacja
- Bankowość
- Ubezpieczenia
Nieruchomości
Doradzamy klientom we wszelkich aspektach obrotu nieruchomościami. Wspieramy ich w zakresie transakcji nieruchomościowych oraz ich funkcjonowania w praktyce obrotu gospodarczego, w tym w szczególności przy zagadnieniach dotyczących uzyskiwania pozwoleń niezbędnych do przeprowadzenia procesu inwestycyjnego, ochrony środowiska, komercjalizacji, finansowania, upadłości czy restrukturyzacji.
Podsektory:
- Przestrzenie biurowe
- Handel detaliczny
- Logistyka
- Hotele
- Nieruchomości mieszkaniowe
- Finansowanie nieruchomości
Energetyka, surowce naturalne i przemysł chemiczny
Szeroko pojęta branża energetyczna stanowi obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Doradzamy klientom w sprawach związanych z rozwojem, finansowaniem, nabywaniem oraz sprzedażą szerokiej gamy aktywów infrastrukturalnych, wytwórczych, przesyłowych. Nasi prawnicy należą do najwyżej cenionych specjalistów w zakresie sektorowych kwestii regulacyjnych.
Podsektory:
- Energetyka konwencjonalna
- Zasoby naturalne
- Energetyka jądrowa
- Przemysł paliwowy
- Energetyka odnawialna i CleanTech
Infrastruktura i budownictwo
W ramach naszej specjalizacji sektorowej doradzamy klientom w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji budowlanych, w tym w szczególności inwestycji infrastrukturalnych. Wspieramy ich w sprawach związanych z przygotowaniem inwestycji, takich jak uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, negocjacje umów związanych z realizacją inwestycji czy udział w postępowaniu w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, bądź przygotowanie takiego postępowania. Nasze usługi obejmują także bieżące doradztwo prawne na etapie realizacji inwestycji oraz reprezentację klientów w sporach związanych z procesem inwestycyjnym. Nasze doświadczenie pozwala nam identyfikować obszary ryzyka związanego z prowadzeniem inwestycji i minimalizować te ryzyka.
Podsektory:
- Infrastruktura kolejowa
- Infrastruktura energetyczna i telekomunikacyjna
- Infrastruktura drogowa
- Infrastruktura kubaturowa
Praktyki
Arbitraż
Compliance & Investigations
Fuzje i Przejęcia
Postępowania Sądowe
Prawo Europejskie i Europejskie Regulacje Gospodarcze
Prawo Gospodarcze
Prawo Handlu i Dystrybucji
Prawo Konkurencji i Antymonopolowe
Prawo Korporacyjne
Prawo Podatkowe
Prawo Pracy
Prawo Własności Intelektualnej i Przemysłowej
Transakcje Technologiczne
Produkty
Chmura w finansach
Jako jedyna kancelaria uczestniczyliśmy w pracach nad stworzeniem polskiego standardu wdrożeń chmury obliczeniowej w bankach, tzw. PolishCloud, w ramach grupy roboczej przy Związku Banków Polskich.
Standard PolishCloud, który powstał w oparciu, między innymi, o Komunikat KNF z 23 stycznia 2020 roku, stanowi dla banków w Polsce mapę implementacji usług chmurowych.
Unikatowa wiedza zdobyta w trakcie prac nad PolishCloud oraz długoletnie doświadczenie z obsługi klientów z sektora finansowego, pozwoliły nam stworzyć kompleksowy pakiet usług, które pomogą sprawnie i skutecznie wdrożyć w firmie każde rozwiązanie chmurowe.
W czerwcu 2020 roku wraz ze Związkiem Banków Polskich, Microsoft, Google Poland, Operatorem Chmury Krajowej oraz Accenture zapoczątkowaliśmy inicjatywę PolishCloud Academy, która ma na celu promocję rozwiązań chmury obliczeniowej w sektorze bankowym w Polsce. W ramach PolishCloud Academy prowadzimy bezpłatne szkolenia i warsztaty dla przedstawicieli instytucji finansowych z zakresu wdrażania technologii chmurowych.
Kredyty frankowe
W sprawach kredytów frankowych w dalszym ciągu występuje wiele zagadnień, co do których nie wypowiedziały się ani sądy krajowe, ani Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dotyczy to wyjaśnienia ewentualnych rozbieżności w orzecznictwie Trybunału co do tego, jakie zabiegi interpretacyjne stanowią dopuszczalną wykładnię umowy kredytowej.
W orzecznictwie krajowym nadal nierozstrzygnięte pozostaje najdonioślejsze zagadnienie dla stron umów kredytów frankowych, czyli skutek upadku umowy.
Natomiast często powtarzana teza o oczywistej korzystności upadku umowy z punktu widzenia interesów konsumentów jest nieprawdziwa z uwagi na konieczność rozliczenia (zwrotu świadczeń, przy uwzględnieniu ich charakteru i wartości). Błędny także jest rozpowszechniany pogląd o przedawnieniu roszczeń banku, które byłyby należne w takiej sytuacji.
Wbrew poradnikom dla kredytobiorców, medialnej dezinformacji i bardzo dużemu optymizmowi kredytobiorców, to do sądów należy indywidualna ocena w każdej sprawie, czy ze względu na zakres niejednoznaczności klauzuli indeksacyjnej oraz pozostałe okoliczności, w tym kwestię równowagi kontraktowej, należy ją uznać za abuzywną.
Aktualna linia orzecznicza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i polskich sądów wykazuje tendencje do uznawania klauzul indeksacyjnych za postanowienia niedozwolone, skutkujące unieważnianiem umów kredytowych. Szacuje się, że roszczenia tzw. frankowiczów mogą kosztować banki nawet 25-30 mld zł – przy założeniu, że do sądów pójdzie połowa frankowiczów.
Wobec dużego stopnia niepewności i wysokiego ryzyka finansowego spowodowanego potencjalnym unieważnieniem wielu umów w wyniku postępowań sądowych konieczne jest probiznesowe podejście do kwestii prawnych.
Klienci
Doradzamy klientom w oparciu o zespoły naszych prawników wyspecjalizowane w pięciu głównych sektorach gospodarki: energetyka, infrastruktura, usługi finansowe, nieruchomości oraz technologia, nauka i przemysł. W naszym podejściu dominuje biznesowa perspektywa, która służy realizacji celów naszych klientów. Jesteśmy dla nich gwarancją szytych na miarę, skutecznych rozwiązań prawnych, które pomagają im na każdym etapie ich działalności.
Wybrani klienci i zrealizowane projekty
AccorInvest Group S.A.
Byliśmy głównym doradcą prawnym grupy kapitałowej AccorInvest Group S.A., jednego z czołowych inwestorów, właścicieli i zarządców na międzynarodowym rynku hotelarskim przy transakcji nabycia akcji polskiej sieci hotelowej Orbis S.A. od Accor S.A. oraz Accor Polska sp. z o.o. Nasza rola obejmowała w szczególności przeprowadzenie badania due diligence spółki Orbis S.A., w tym 46 hoteli w Polsce, opracowanie struktury transakcji, przygotowanie oraz negocjowanie umowy sprzedaży akcji Orbis S.A., a także pozostałej dokumentacji transakcyjnej. Doradzaliśmy także przy przeprowadzeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Orbis S.A. za pośrednictwem domu maklerskiego.
Johnson Matthey PLC
Doradzaliśmy Johnson Matthey PLC, światowemu liderowi w dziedzinie zrównoważonych technologii, przy dwóch dużych inwestycjach typu greenfield realizowanych w Polsce, o łącznej wartości kilku miliardów euro. Zakres naszych działań obejmował pomoc w nabyciu nieruchomości, przeprowadzenie badań due diligence, opracowanie, negocjowanie i podpisanie umów sprzedaży oraz finalizację warunków zawieszających. Doradzaliśmy także w zakresie procesów budowlanych, planowania, kwestiach środowiskowych, podatkowych, a także ochrony inwestycji.
One Peak Partners, Goldman Sachs, Piton Capital i Enern Investments
Doradzaliśmy inwestorom, w tym One Peak Partners, Goldman Sachs, Piton Capital i Enern Investments, w związku ze znaczącą inwestycją w Doc Planner, cyfrową platformę usług medycznych. Transakcja ze względu na swój innowacyjny charakter była szeroko komentowana w mediach:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polski-startup-docplanner-dostal-80-mln-euro-od-inwestorow-wsrod-nich-sa-one-peak-partners-i-goldman-sachs-dlaczego
https://techcrunch.com/2019/05/14/docplanner-series-e/
https://www.finsmes.com/2019/05/docplanner-raises-e80m-in-series-e-funding.html
https://www.insider.com/docplanner-raises-13-million-one-peak-partners-2017-5
https://venturebeat.com/2019/05/14/docplanner-raises-89-8-million-to-simplify-doctor-appointment-bookings/
https://300gospodarka.pl/news/startup-telemedyczny-z-warszawy-zdobyl-juz-05-mld-zl-na-rozwoj-i-umocnienie-sie-na-pozycji-swiatowego-lidera
Oxenwood Real Estate (UK)
Doradzaliśmy Oxenwood Real Estate przy debiucie inwestycyjnym na rynku polskim - zakupie magazynu logistycznego w całości wynajętego przez DHL. Do naszych zadań należało kompleksowe doradztwo w zakresie transakcji, w tym m.in. opracowanie jej struktury, badanie due diligence nieruchomości oraz kwestii korporacyjnych, a także opracowanie dokumentacji transakcyjnej (w tym dotyczącej finansowania).
Ferro Corporation
Doradzaliśmy Ferro Corporation przy sprzedaży europejskiego przedsiębiorstwa zajmującego się powłokami do płytek ceramicznych na rzecz Pigments Spain, S.L., spółki z grupy Esmalglass-Itaca-Fritta, za 460 milionów dolarów, z możliwością uzyskania dodatkowych 32 milionów dolarów w oparciu o wyniki działalności przed zamknięciem. Nasza praca obejmowała w szczególności opracowanie i weryfikację dokumentów transakcyjnych w odniesieniu do polskiej części transakcji, doradztwo w zakresie wyboru struktury transakcji oraz kwestii regulacyjnych.
Griffin Real Estate
Świadczyliśmy usługi doradztwa prawnego i biznesowego przy sprzedaży budynku Piękna 20 w Warszawie. Proces doradztwa obejmował przeprowadzenie badania due diligence, opracowywanie, negocjowanie, zamykanie transakcji i pomoc po jej zamknięciu. Biurowiec Piękna 20 to biurowiec klasy A, zlokalizowany w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w centrum Warszawy: na rogu ulic Mokotowskiej, Kruczej i Pięknej.
Gaz-System S.A.
Doradzaliśmy przy multidyscyplinarnej transakcji obejmującej m.in. nabycie ponad 70 nieruchomości (typu brownfield i greenfield) należących do podmiotów powiązanych z PKN Orlen. Przeprowadziliśmy badania due diligence ponad 70 nieruchomości, zapewniliśmy pomoc w procesie negocjacji, a także doradzaliśmy w sprawach korporacyjnych, kwestiach dotyczących praw własności intelektualnej, procesów budowlanych, planowania i ochrony środowiska oraz podatków i ochrony inwestycji.
Inter Cars S.A.
Pomagaliśmy przy transakcji sprzedaży centrum magazynowo-logistycznego w Warszawie na rzecz polskiego inwestora prywatnego. Nasze usługi obejmowały przeprowadzenie badania due diligence, doradztwo w zakresie struktury transakcji oraz przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.
Coca Cola HBC Polska
Doradzaliśmy przy negocjacjach i zawarciu umowy najmu powierzchni biurowej oraz magazynowej w kompleksie biurowym Business Garden w Warszawie.
Polskie Linie Lotnicze LOT
Doradzaliśmy przy restrukturyzacji PLL LOT w związku z uruchomieniem nowej, niskobudżetowej marki oraz inwestycją budowy wartego 7 mld euro polskiego lotniska centralnego położonego 45 km na zachód od Warszawy. Będzie to nowy węzeł komunikacyjny LOT-u, który pozwoli na rozbudowę i uruchomienie nowych połączeń.
Diebold Nixdorf
Doradzaliśmy w restrukturyzacji firmy w związku z wyodrębnieniem części działalności dedykowanej kilku rodzajom usług wykonywanych lokalnie przez polską firmę na regionalne i światowe operacje klienta. Nasza praca obejmowała przygotowanie i wykonanie wszystkich istotnych dokumentów i umów niezbędnych do wyodrębnienia spółki.
Deutsche Hypothekenbank (Actien-Gesellschaft)
Doradzaliśmy bankowi Deutsche Hypothekenbank w transakcji refinansowania kompleksu biurowego Green Corner w Warszawie na łączną kwotę 44 mln EUR. Nasze usługi obejmowały doradztwo w zakresie umów dotyczących obiektów podlegających prawu niemieckiemu w celu zapewnienia zgodności z prawem polskim, a także opracowywanie i negocjowanie niezbędnej dokumentacji oraz przygotowywanie opinii prawnych.
Najnowsze nagrody i wyróżnienia
Legal 500 EMEA (2020) Rekomendowana firma
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Banking and finance
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Commercial, Corporate and M&A
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Dispute Resolution
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Energy and Natural Resources
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Intellectual Property
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Real Estate
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Restructuring and Insolvency
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii Tax
The Legal 500 EMEA 2020 - Wyróżnienie w kategorii TMT
Legal 500 EMEA (2020) Leading Individuals
The Legal 500 EMEA 2020 - Marek Jeżewski – Wyróżniony jako Leading Individual
The Legal 500 EMEA 2020 - Karolina Marciniszyn - Wyróżniona jako Leading Individual
Legal 500 EMEA (2020) Recommended Lawyers
The Legal 500 EMEA 2020, Piotr Kochański - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Rafał Rapala - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Olgierd Świerzewski - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Paweł Cholewiński - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Paweł Mardas - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Agnieszka Chajewska - Wyróżniona jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Mateusz Ostrowski - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Michal König - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Aleksander Galos - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Wojciech Wrochna - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Marcin Rżysko - Wyróżniony jako Recommended Lawyer
The Legal 500 EMEA 2020, Agata Dziwisz - Wyróżniona jako Recommended Lawyer
IFLR1000, banking - edycja 2020
Rekomendacja w kategorii banking
IFLR1000, M&A - edycja 2020
Rekomendacja w kategorii fuzje i przejęcia (M&A)
IFLR1000, project development: power - edycja 2020
Rekomendacja w kategorii project development: power
IFLR1000 - edycja 2020
Rafał Rapala – Wyróżniony jako Notable Practitioner w kategorii M&A
IP Stars 2020
Piotr Kochański (Adwokat, Założyciel i Partner Zarządzający firmy Kochański & Partners) – Otrzymał tytuł Patent Star 2020
IP Stars 2020
Karolina Marciniszyn (Rzecznik patentowy, Partner, Szef Praktyki Prawa Własności Intelektualnej i Przemysłowej) – Otrzymała tytuł Trade Mark Star 2020
IP Stars 2020
Wyróżnienie dla kancelarii w kategorii „Trademark contentious”.
Rekomendacje
Co nasi klienci mówią o nas (cytaty respondentów z zagranicznych rankingów):
„Kochański & Partners to dla nas oczywisty wybór”
Legal500
„Kancelaria posiada wspaniały zespół złożony z ekspertów w swoich dziedzinach. Współpraca z nią to czysta przyjemność. Zapewnia doskonałe rozwiązania każdego problemu prawnego, z którym przychodzi jej się zmierzyć, a ze względu na wielkość zespołu robi to naprawdę sprawnie.”
IFLR1000
„Doskonałe, wszechstronne porady odpowiadające naszym biznesowym priorytetom”
Legal500
„Profesjonalizm, perfekcja, niezwykłe zorientowanie na klienta i jego cele, wyjątkowa umiejętność słuchania, doskonała znajomość rynku, szerokie doświadczenie, otwarty umysł, bardzo rzetelny partner i wybitny doradca prawny.”
IFLR1000
„Zespół kierowany przez Rafała Rapalę zapewnia obsługę prawną na najwyższym poziomie, stawiając na pierwszym miejscu dobro klienta i skutecznie realizując złożone scenariusze.”
Legal500
„Dogłębna wiedza prawnicza w zakresie transakcji korporacyjnych oraz fuzji i przejęć, wysokie umiejętności negocjacyjne i doskonałe zrozumienie potrzeb klienta.”
IFLR1000
„Praktyka arbitrażu jest bezsprzecznie jedną z najlepszych w Polsce.”
IFLR1000
„Marek Jeżewski w wyjątkowy sposób łączy osiągnięcia naukowe z niezwykłą skutecznością w prowadzeniu spraw.”
IFLR1000
„Wysoce kompetentny zespół ds. rozwiązywania sporów kierowany przez wybitnego eksperta w tej dziedzinie, Marka Jeżewskiego.”
IFLR1000
„Zespół udziela znakomitych, a przy tym zwięzłych i praktycznych porad, oferując bezcenną wszechstronną wiedzę na temat ochrony znaków towarowych i domen na gruncie prawa polskiego.”
IFLR1000
„W naszej ocenie to jedna z najlepszych polskich kancelarii prowadzących obsługę spraw z zakresu własności intelektualnej i IT. To dla nas oczywisty wybór.”
IFLR1000
„Marcin Rżysko to utalentowany i rzetelny prawnik specjalizujący się w prawie nieruchomości. Praca z nim i jego zespołem to przyjemność.”
IFLR1000
„Zespół Kochański & Partners prezentuje praktyczne podejście i koncentruje swoją uwagę na ostatecznym wyniku. Kancelaria oferuje solidną wiedzę specjalistyczną w zakresie usług finansowych, wyjątkową dyspozycyjność oraz doradztwo na najwyższym poziomie przy zachowaniu rozsądnego poziomu cenowego.”
IFLR1000
„Zespół wyróżnia się niezwykle szczegółową znajomością dziedzin, które wpisują się w zakres jego kompetencji. Zawsze oferuje wyjątkowe rozwiązania i koncepcje, odbiegające od standardowego podejścia.”
IFLR1000
„Od niemal dziesięciu lat we wszystkich naszych sprawach w Polsce zwracamy się do Karoliny Marciniszyn.”
IFLR1000
„Prawnicy Kochański & Partners to profesjonalni i kompetentni eksperci, silnie ukierunkowani na osiąganie celów biznesowych. Mają doświadczenie w wielu branżach, swobodnie współpracują z międzynarodowymi przedsiębiorstwami i posiadają szeroką sieć kontaktów biznesowych. Zawsze mają na uwadze przede wszystkim interes klienta. To jedna z 10 najlepszych kancelarii prawnych na rynku.”
IFLR1000
Działalność pro bono
Partnerzy naszej firmy, prawnicy i cały zespół pracowników wspomagają wiele cennych inicjatyw, które zmieniają świat na lepsze: służymy ludziom, środowisku naturalnemu i kulturze. Niektórym organizacjom non profit pomagamy materialnie, inne wspieramy bezpłatnymi poradami prawnymi.
Wśród organizacji i instytucji, z którymi ściśle współpracujemy, są m.in.: Fundacja Słoneczna Akademia, Fundacja Faktu oraz Dom Dziecka w Krasnem.
Fundacja Słoneczna Akademia
Wspieramy Fundację Słoneczna Akademia prowadzoną przez znaną malarkę Bognę Czechowską. Fundacja prowadzi bezpłatne zajęcia artystyczne w szpitalach onkologicznych dla dzieci. Na uroczystym otwarciu biura Kochański & Partners w budynku Metropolitan w Warszawie wśród zaproszonych gości zorganizowaliśmy licytację prac plastycznych dzieci.
Dom Dziecka w Krasnem
Wspieramy także podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem. Nasza firma ufundowała m.in. pobyt dzieci na feriach zimowych w Ośrodku Leśniczówka w Istebnej oraz naukę jazdy na nartach.
Fundacja KALYNA
Wspieramy działalność Polsko-Ukraińsko-Kanadyjskiej Fundacji KALYNA, która oferuje stypendia naukowe dzieciom żołnierzy poległych lub ciężko rannych w Donbasie. Piotr Kochański, Partner Zarządzający w naszej kancelarii jest w gronie współzałożycielem fundacji.
Rajlawenpis Edukacja, Sztuka, Wolność Fundacja Rodziny Kochańskich
Wspieramy działalność młodych artystów zrzeszonych w galerii sztuki Kohana należącej do Fundacji Rodziny Kochańskich.
Hotline dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa
Podczas pandemii koronawirusa, we współpracy z izbą francuską (CCIFP) oferowaliśmy darmowe telefoniczne porady prawne dla przedsiębiorców.
Tworzenie legislacyjnych rozwiązań antykryzysowych
Braliśmy udział w pracach Grupy Roboczej ds. COVID-19 przy Związku Banków Polskich, w ramach której poruszane były zagadnienia epidemiczne istotne z punktu widzenia sektora usług finansowych oraz klientów banków. Efektem prac było m.in. podniesienie płatności zbliżeniowej do 100 zł.